پدر پینوکیو درگذشت

پدر پینوکیو درگذشت

پدر پینوکیو درگذشت

به گزارش منیبان به نقل از ایسنا، گوستافسون پس از یک حرفه طولانی در استاپ موشن همکاری خود را با «گیرمو دل‌تورو» آغاز کرد.

او کار خود را با عنوان انیماتور «کشمش‌های کالیفرنیا» در دهه ۱۹۸۰ میلادی آغاز کرد وسپس کارگردانی انیمیشن را در سال ۲۰۰۹ با انیمیشن «آقای فاکس شگفت‌انگیز» ساخته «وس اندرسون» کلید زد. او همچنین به عنوان رئیس انیمیشن در فیلم سه بعدی «کریسمس استثنایی هارولد و کومار» در سال ۲۰۱۱ ایفای نقش کرد.

به گزارش ورایتی، «گوستافسون» در ابتدا قصد داشت،«پینوکیو» را با «گریس گریملی» و با تهیه‌کنندگی «دل تورو» کارگردانی کند، اما در نهایت «دل تورو» تصمیم گرفت بیشتر درگیر این موضوع شود و گفت و خودش نیز یکی از کارگردانان باشد و این انیمیشن در نهایت برنده اسکار بهترین فیلم انیمیشن در سال ۲۰۲۳ و همچنین جوایز مهم دیگری شد.

«دل تورو» در صفحه اجتماعی خود نوشت: «مارک گوستافسون را تحسین می کردم، حتی قبل از اینکه او را ملاقات کنم. او ستونی انیمیشن استاپ موشن، یک هنرمند واقعی. مردی دلسوز، حساس و بسیار شوخ و دوستی الهام بخش بود و به همه اطرافیانش امید داد. امروز ما او را گرامی می داریم و دلتنگ او هستیم. او میراثی بزرگ از انیمیشن از خود به جای گذاشته است که حرفه و هنر انیماتورهای بی شماری را شکل داد.

نخستین نمایش جهانی «پینوکیوی گیرمو دل تورو» در ۱۵ اکتبر ۲۰۲۲ در جشنواره فیلم لندن بود و این انیمیشن در ۹ نوامبر ۲۰۲۲ در سینماهای منتخب اکران شد و در ۹ دسامبر از طریق نتفلیکس پخش شد. این انیمیشن فانتزی موزیکال مورد تحسین منتقدان قرار گرفت که کارگردانی «دل تورو» و «گوستافسون»، انیمیشن، موسیقی متن و صداپیشگی آن را تحسین کردند. این فیلم در مراسم گلدن گلوب نامزد نیز دریافت سه جایزه شد و جایزه بهترین انیمشن را از آن خود کرد.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *