لاپورتا: هر مربی دیگری جز ژاوی بود تا الان اخراج می‌شد/ رافا مارکس هم می‌تواند جزو گزینه‌ها باشد

لاپورتا: هر مربی دیگری جز ژاوی بود تا الان اخراج می‌شد/ رافا مارکس هم می‌تواند جزو گزینه‌ها باشد

رئیس باشگاه بارسلونا اعتراف کرد که او و همکارانش رعایت جایگاه و شأن سرمربی‌شان را کرده‌اند که او با وجود نتایج ضعیف تیمش همچنان هدایت کاتالان‌ها را برعهده دارد.

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خوان لاپورتا رئیس باشگاه بارسلونا در گفت‌و‌گو با رادیو کاتالونیا اعتراف کرد که اگر مربی دیگری به جای ژاوی هدایت بارسلونا را برعهده داشت؛ با نتایجی که در این فصل برای آبی‌‌و‌اناری‌ها رقم خورده است، برکنار می‌شد.

ژاوی که تیمش در این فصل دو ال‌کلاسیکو را به رئال مادرید باخته، از جام حذفی اسپانیا حذف شده و در جدول رده بندی لالیگا نیز 10 امتیاز از رئال صدرنشین فاصله دارد، آنقدر تحت فشار قرار داشت که هفته گذشته اعلام کرد در پایان پایان نیمکت آبی‌و‌اناری‌ها را ترک می‌کند. با این حال از نظر لاپورتا نتایج و عملکرد بارسلونا آنقدر بد بوده که اگر هر مربی دیگری جای ژاوی هدایت این تیم را برعهده داشت تا انتهای فصل نمی‌توانست روی نیمکت کاتالان‌ها دوام بیاورد.

لاپورتا در پاسخ به این سؤال که اگر جای ژاوی شخص دیگری هدایت بارسلونا را برعهده داشت، تا کنون اخراج شده بود، گفت: اگر ژاوی سرمربی نبود، بله. در مورد یک مربی دیگر من این راهکار را در پیش نمی‌گرفتم.

موافقت مدیران بارسلونا با خرید یک هافبک دفاعی جدید

رئیس بارسلونا سپس به گزینه‌های احتمالی جانشینی ژاوی اشاره داشت و گفت: فهرست گزینه‌های ما (برای جانشینی ژاوی) کوتاه شده‌اند اما در نهایت باید نظر دکو (مدیر ورزشی باشگاه) را درباره این مسئله بپرسید.

لاپورتا راجع به شانس رافائل مارکس مدافع پیشین بارسلونا و سرمربی تیم دوم باشگاه برای جانشینی ژاوی نیز اظهار داشت: رافائل مارکس از فهرست گزینه‌ها خط نخورده است، چون او دارد کارش را خوب انجام می‌دهد. مارکس نسبت به سایز گزینه‌ها یک امتیاز دارد و آن مربیگری در خانه است ضمن اینکه او مربیانی که دارد تمرین می‌دهد را می‌شناسد و این مزیتی است که او نسبت به سایر گزینه‌ها دارد. باشگاه خودش را برای یک برنامه اضطراری با سرمربی تیم ذخیره‌ها آماده کرده است.

انتهای پیام/

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *