موافقتنامه ایران و روسیه برای بهره‌برداری از فضای ماورای جو ابلاغ شد

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت،  با امضای اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری مصوبه مربوط به صدور مجوز امضای موافقتنامه میان ایران و روسیه در زمینه بهره‌برداری از فضای ماورای جو برای مقاصد صلح‌آمیز، ابلاغ شد.

هیات وزیران در جلسه مورخ دوم تیر ۱۴۰۰،  با صدور مجوز به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه میان دولت‌های جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه درخصوص همکاری در استفاده و بهره‌برداری از فضای ماورای جو برای مقاصد صلح‌آمیز و پیگیری مراحل قانونی آن تا تصویب نهایی، موافقت کرد.

اختصاص اعتبار به سازمان حفظ نباتات برای مقابله با آفت ملخ صحرایی

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، همچنین مصوبه مربوط به اختصاص اعتبار به سازمان حفظ نباتات کشور برای مقابله با آفت ملخ صحرایی در تمامی استان‌های در معرض تهدید در سطح کشور را ابلاغ کرد.

هیات وزیران در جلسه مورخ دوم تیر ۱۴۰۰، با اختصاص مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای به سازمان حفظ نباتات کشور به منظور خرید سموم، تجهیزات و لوازم سمپاشی، رصد و پایش میدانی و انجام عملیات مبارزه در تمامی استان‌های مورد تهدید آفت ملخ صحرایی در سطح کشور، موافقت کرد.

به موجب این مصوبه، سازمان یاد شده موظف شد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام کار و فعالیت، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر سه ماه به سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.

تخصیص اعتبار برای خرید و نوسازی ماشین آلات تخصصی آواربرداری و بازسازی

با امضای معاون اول رییس جمهوری، مصوبه مربوط به تخصیص اعتبار به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور خرید و نوسازی ماشین‌آلات تخصصی آواربرداری و بازسازی مناطق مسکونی آسیب دیده، ابلاغ شد.

هیات وزیران در جلسه مورخ دوم تیر ۱۴۰۰، با اختصاص مبلغ ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور خرید و نوسازی ماشین آلات تخصصی آواربرداری و بازسازی و مجهز به فناوری روز دنیا برای ارایه خدمات آواربرداری و بازسازی مناطق مسکونی آسیب دیده، موافقت کرد.

همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف شد ضمن تأمین ماشین‌آلات تخصصی آواربرداری و نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام عملیات مذکور، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر سه ماه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.

مجله اینترنتی وعده دیدار

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

بازسازی و ترمیم اساسی جاده مرزی منطقه «دوغارون -اسلام قلعه»

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور …