سرلشکر سلامی: زمان آن رسیده واکسن کرونا به آمریکایی‌ها بدهیم

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سپاه نیوز، سرلشکر پاسدار حسین سلامی در حاشیه آیین رونمایی از واکسن نوترکیب دانشگاه بقیه الله (عج) و آغاز فرآیند کارآزمایی بالینی واکسن «نورا» که صبح امروز(یکشنبه) در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از همان روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا در کشور، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که همیشه در مواقع خطر پیشتاز است و تلاش می کند در صفوف اول مقابله با مخاطرات بایستد و برای ملت ایران  چتری از آرامش، امنیت را ایجاد کند؛ در این مسئله نیز مانندیک میدان نبرد همه امکانات و ابزارهای خود را برای مقابله با کرونا به میدان آورد.

فرمانده کل سپاه افزود: موضوع ساخت واکسن حدودا از ۱۶ ماه پیش آغاز شد و یک تلاش جدی و عالمانه و بسیار موثری صورت گرفت تا اینکه امروز به مرحله آزمایش بالینی رسیدیم. این واکسن را به ملت شریف و عزیز ایران  و حتی سایر ملت های مستضعفی که از امکان استفاده از واکسن برخوردار نیستند تقدیم می کنیم.

سرلشکر سلامی تولید واکسن را یک افتخار و دستاورد بزرگ دانست و تأکید کرد: تولید واکسن یک پیروزی بزرگ است که خداوند متعال در این شرایط برای ملت بزرگ ایران به وجود آورده است و خوشبختانه طیف وسیعی از واکسن ها براساس پلتفرم های مختلف در کشور ما تولید می شود و شاید به اندازه تنوع واکسن در جهان در کشور ما این تنوع وجود دارد.

وی گفت: اینکه جوانان دانشمند ما که درجه بلوغ علمی و فنی رسیده‌اند که در اثنای یک بیماری قادر هستند در یک رقابت زمانی با همه دنیای پیشرفته یک واکسن مدرن و پیشرفته را بسازند، یک دستاورد و افتخار بزرگ است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما برای پیشرفت، اقتدار و اعتبار علمی و فنی ایران بزرگ، همه تلاش خودمان را خواهیم کرد و خوشبختانه به اعتماد نفس بالایی رسیده ایم. ملت ما ملت بزرگی است و آرزوهای بزرگ را تعقیب می کند.

سرلشکر سلامی با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی برای رفع تحریم‌ها در حوزه تهیه ماسک و واکسن برای ایران، اظهار داشت: الان زمانی رسیده است که ما به آمریکایی‌ها واکسن بدهیم و ما اعلام می‌کنیم که اگر کمبودی دارند ما حاضریم به آنها کمک کنیم.   قول می‌دهم هر آنچه آنها تحریم کرده اند که ما به آن دست نیابیم، مطمئن باشند که به آن دست پیدا خواهیم کرد اما حاضریم تمام این پیشرفت ها را به آنها بدهیم.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد:  ملت ایران در هیچ حوزه‌ای متوقف نمی‌شود و این قول را به ملت ایران می‌دهم که ثمره تحمل سختی‌ها و مقاومت پیشرفت های بزرگی است که بخشی از آن را امروز مشاهده می‌کنیم.

مجله اینترنتی وعده دیدار

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

بازسازی و ترمیم اساسی جاده مرزی منطقه «دوغارون -اسلام قلعه»

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور …