برج فناوری کرمانشاه فردا افتتاح می‌شود

برج فناوری کرمانشاه به عنوان نماد فناوری غرب کشور فردا (هفتم تیر ۱۴۰۰) در ارتباط  تصویری با حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری و با حضور حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی،  هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و دیگر مقامات استانی افتتاح می شود.  

عملیات اجرایی ساخت این برج فناوری توسط جهاددانشگاهی کرمانشاه در راستای تامین فضای اداری، آزمایشگاهی و نمایشگاهی  واحدهای فناور در سال ۱۳۸۹ در  ۱۶ طبقه و ۲۰ هزار متر مربع زیربنا آغاز شد.  

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی جهاددانشگاهی، در این برج علاوه بر تامین فضای لازم جهت استقرار شرکت های دانش بنیان و فناور، فضای لازم برای حضور شرکت های ارایه دهنده خدمات تخصصی، دفاتر انتقال فناوری دانشگاه‌ها، نهادهای مالی و سرمایه گذاری، شتاب دهنده ها  و واحدهای تحقیق و توسعه صنایع بزرگ نیز فراهم شده است.  

در حال حاضر بالغ بر ۲۵۰ واحد فناور تحت حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه هستند که با بهره برداری از برج فناوری۲۰ هزار متر مربع ( ۳۲۳ درصد) به فضاهای قابل واگذاری به واحدهای فناور و دانش بنیان افزوده شده و فضای لازم برای استقرار ۱۱۰شرکت فناور جدید فراهم می‌شود.  

در کنار ۱۱۰ شرکت فناور و ایجاد فضاهای اشتراکی، مراکز نوآوری، شتابدهنده ها، ستاد پارک علم و فناوری، موسسات رشد یافته، واحدهای فناور در مرحله ی پیش رشد و  رشد، دفاتر کارگزاری و انتقال فناوری، موسسات مالی و صندوق های سرمایه گذار خطرپذیر و موسسات خدمات رسان به واحدهای مستقر در این برج فناوری که در یکی از بهترین نقاط شهری به جهت دسترسی آسان به مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی، سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی ساخته شده مستقر می‌شوند و امید آن می‌رود که از این طریق گامی اساسی در توسعه اکوسیستم نوآوری و فناوری استان کرمانشاه برداشته شود.  

 در راستای ماموریت‌های جهاددانشگاهی و به منظور  توسعه نظام نوآوری و اشتغال زایی برای دانش‌آموختگان، سه پارک علم و فناوری و ۱۰۳ مرکز رشد زیر نظر این نهاد در سطح کشور مشغول فعالیت هستند.

مجله اینترنتی وعده دیدار

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

بازسازی و ترمیم اساسی جاده مرزی منطقه «دوغارون -اسلام قلعه»

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور …