ارتش و مرزبانی با نظم جدید در مرزهای شرق کشور استقرار دارند

محمدصادق معتمدیان روز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه فرمانده پایگاه هوایی شهید حبیبی در مشهد با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش و شهدای مدافع سلامت و تبریک هفته قوه قضاییه افزود: استان ما علیرغم داشتن ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان، به عنوان یکی از کانونهای ناامنی، از امنیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه امروز نیروی هوایی ما جزو ۱۰ نیروی برتر هوایی در جهان و نیروی برتر در سطح منطقه است، افزود: نیروی هوایی در اقصی نقاط مرزهای کشور مستقر و الحمدالله نامی ماندگار از خود به جای گذاشته است. در شرایطی که از ابتدای انقلاب شاهد محدودیت و تحریم بوده ایم و قبل از انقلاب هم نیروی هوایی کاملا وابسته به غرب بود، امروز با استفاده از ظرفیتهای داخلی و با وجود تحریم و محدودیت به این توانایی رسیده ایم.

استاندار خراسان رضوی در خصوص اثرگذاری ارتش در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: ملت ما هیچگاه حادثه ۱۹ بهمن سال ۵۷، رشادت ها و فداکاری های نیروی هوایی در هشت سال دفاع مقدس را فراموش نخواهد کرد. همچنین نیروی هوایی در حوادث و بلایای طبیعی و مبارزه با ویروس کرونا نقش بسیار موثری داشته و با بسیج تمام امکانات خود وارد عمل شده و خدمتگزار مردم بوده است.

وی با اشاره به شرایط کرونایی گفت: در طول دوران مبارزه با ویروس کرونا حدود ۸۰ هزار خدمت توسط نیروی هوایی به جامعه و مردم انجام شده، که نشان دهنده آن است که نیروی هوایی در کنار مردم قرار دارد.

استاندار خراسان رضوی در خصوص برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: دشمن با به کارگیری تمام ظرفیت‌ها و امکانات خود سعی داشت حضور مردم را در پای صندوق‌های رنگ کمرنگ نشان دهد، که بحمدلله ملت ایران با حضوری فعال تمامی نقشه های آنان را نقش بر آب ساخت.

معتمدیان افزود: در برگزاری انتخابات هیچگونه ناامنی رخ نداد و در سلامت کامل سه انتخابات را با تدابیر ویژه، در صحت و سلامت، با مشارکت خوب مردم برگزار کردیم.

در آیین تودیع و معارفه فرمانده پایگاه هوایی شهید حبیبی، با قدردانی از خدمات امیر سرتیپ دوم خلبان حمید مصطفوی، سرتیپ دوم خلبان محمدرضا بهرام نژاد به عنوان فرمانده جدید این پایگاه هوایی معرفی شد.

مجله اینترنتی وعده دیدار

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

بازسازی و ترمیم اساسی جاده مرزی منطقه «دوغارون -اسلام قلعه»

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور …